Pvc Zemin Kaplama
Epoksi Zemin Kaplama

Yükseltilmiş Döşeme

Anasayfa » Yükseltilmiş Döşeme
Yükseltilmiş Döşeme

Yükseltilmiş Zemin Döşeme

Yükseltilmiş zemin döşeme, mevcut zemin üzerine ikincil bir zemin oluşturmak amacıyla kullanılmaktadır. Oluşturulan ikincil zemin; ısıtma sistemleri, soğutma sistemleri, havalandırma elemanları ve kabloların gizlenmesi için kullanılmaktadır.
Standart olarakk 60cm x 60cm ebatlarında ve 30mm-40mm kalınlığındaki plakalar kullanılmaktadır. Zemin yüksekliği ise tesisat ve kablo yoğunluğuna göre istenilen ölçülerde ayarlanabilmektedir. İhtiyaca göre ayarlanabilen modüler yapısı sayesinde her mekana uygun döşeme yapılabilmektedir.
Yükseltilmiş zeminler, kablo yoğunluğu ve görünümünü güvenli bir şekilde gizlemektedir. Dekoratif ve şık bir görünümle mekanlarınızda çözümler üretir.
Yükseltilmiş zemin yalnızca kabloların gizlenmesi ve düzenlenmesi için değil; iklimlendirme, yangın söndürme sistemleri ve sensörler için de güvenli alan oluşturmak üzere tercih edilmektedir.
Uygulaması ise oldukça basit ve hızlıdır. Ancak panellerin takılması ve sökülmesi profesyonel kişilere bırakılmalı; özel vakum tutaçlar ile montaj ve sökümünün yapılması gerekmektedir.
Yükseltilmiş zeminler altında özellikle elektronik sistemler bulunduğu için sıvı malzemelerin yüzeyde kullanımına dikkat edilmesi gerekmektedir. Talep halinde su geçirmez yüzeyler oluşturulabilir ve alanın güvenliği sağlanmış olur.

Yükseltilmiş Döşeme

Yükseltilmiş Zemin Kullanım Alanları

Yoğun olarak kabloların kullanıldığı her türlü mekan için yükseltilmiş zemin tercih edilebilir. Sistem odaları başta olmak üzere teknolojik ve elektronik ürünlerin kullanıldığı ve kablo güvenliği ile düzeninin sağlanması gereken her mekan için uygundur. Uygulama yaptığımız alanların başında ofisler, bankalar, avmler, laboratuvarlar, okullar, üniversiteler, bilişim merkezleri, sistem odaları, hastaneler, call centerlar, trafo merkezleri, santral odaları ve santraller ve barajlar sayılabilir.